Hlavní nádraží v Brně je v posledních letech častým předmětem debat představitelů města, architektů i široké veřejnosti. Rozhodnutí o budoucí poloze železničního uzlu je však v nedohlednu. V letošním roce se jedno z nejstarších nádraží u nás dočká alespoň rekonstrukce nástupišť.
Správa železniční a dopravní cesty plánuje letos opravy brněnského nádraží za 90 milionů korun. „Projekt počítá s opravou druhého, třetího a čtvrtého nástupiště, první je v majetku Českých drah. Páté a šesté nástupiště, která jsou kusá, jsou v relativně lepším stavu,“ sdělil pro iDnes.cz mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Kromě nástupišť se zrekonstruují i přístřešky a kanalizace.
Opravy začnou 11. června a potrvají do 11. září, vyloučeny budou vždy dvě nástupní koleje. V tomto období se však stihnou opravit pouze druhé a třetí nástupiště. Čtvrté přijde na řadu příští rok, případně až v roce 2019. Omezení se dotkne také podchodů. Jak uvedl Brněnský deník, jednou z variant změny organizace dopravy během oprav je i přesun vybraných vlaků na Dolní nádraží. Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové dopravce zatím neobdržel oficiální stanovisko, avšak o úpravách jízdních řádů se cestující dozví s předstihem.
SICURIT CS, spol. s r.o.Brno nabízí volné pracovní místo na plný úvazek (HPP). Pro uchazeče se středoškolským vzděláním s maturitou. ➤ Budete technickou oporou instalačních firem a odborných partnerů, kteří zabezpečovací systémy…
Byl článek zajímavý?
Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.
4.2.2026 | V lednu se koledníci opět vydali do ulic, aby přinesli požehnání a popřáli zdraví, štěstí a klid do domácností. Letošní celkový výtěžek sbírky v Oblastní charitě Rajhrad dosáhl rekordní částky 7 075 302 Kč.
Jak by se mohla v budoucnu změnit doprava mezi Šlapanicemi a ulicí Evropskou? Nová prověřovací studie hledá možnosti, jak propojit Šlapanice s ulicí Evropskou a navázat na D1.