Záchranná stanice v Rajhradě vypustila do přírody uzdravené ptáky
Brněnský deník, Jan Žlebek čtvrtek 7.4.2016
Ilustrační foto Autor: Petr Sázavský
Záchranná stanice v Rajhradě na Brněnsku vrátila v úterý do přírody první letošní větší skupinu uzdravených ptáků. „Vypustili jsme krahujce, puštíka, dvě káňata a dvě poštolky," informoval vedoucí stanice Jaroslav Sedláček. Zvířata přijali v zimních měsících. „Snažíme se ptáky vracet do přírody co nejdříve, protože si jinak snadno zvykají na komfort, který tady mají," dodal vedoucí. Pokud se bude dařit léčba, v příští skupině dravců bude také orel mořský.
STROJRENT, s.r.o.Velké Němčice nabízí volné pracovní místo na plný úvazek (HPP). ➤ Do našeho týmu hledáme šikovného a spolehlivého strojníka pro práci na stavebních zakázkách většího rozsahu. Místo práce: dle zakázek…
Byl článek zajímavý?
Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.
25.3.2026 | Základní školu Tomáše Garrigue Masaryka v Rajhradě čeká významné rozšíření. Kvůli nedostačujícím kapacitám tam vznikne nová školní jídelna i kuchyně.
5.5.2026 | Pavel Kafka vyráží na 3000 km dlouhou cyklistickou pouť z Rajhradu do Santiaga de Compostela. Svou cestou podporuje Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa a upozorňuje na význam hospicové péče a její podpory.